Makšķerēšanas rīku saraksts

Makšķerēšana ir lielisks veids, kā pavadīt laiku kopā ar draugiem. Tā ir aktivitāte, kas ļauj izrauties no pilsētas burzmas, atpūsties un iespējams noķert kādu zivi gardām vakariņām. Ja jūs nekad to neesat darījis, mēs noteikti iesakām pamēģināt! Taču pirms dodaties dabā kopā ar saviem draugiem, ir dažas lietas, ko vajadzētu ņemt līdzi.

makšķerēšanas rīki

Ja esat iesācējs, iegādāties pirmos makšķerēšanas piederumus varētu būt grūti. Ir daudz un dažādu veidu makšķeres, spoles, āķi, ēsmas un aksesuāri, kurus iespējams atrast veikalos. Lieki piebilst, ka katrs no to veidiem ir domāts kam specifiskam, ar savu īpašo pielietojumu.

Mēs jums atklāsim visu, kas nepieciešams – no makšķerēm un spolēm līdz pat mazākajiem niekiem, kā pludiņiem, atsvariem, āķiem. Neuztraucieties, iesācēju piederumi parasti nav nemaz tik dārgi un pieejami jebkurā vietējā makšķerlietu veikalā.

Makšķere un spole

Makšķere ir izgatavota no elastīga, bet izturīga materiāla – parasti no stikla šķiedras vai grafīta, lai jūs varētu iemest makšķerauklu tālāk un dziļāk ūdenī. Tās var klasificēt pēc to izturības, elastības. Jums piemērotās makšķeres izvēlei jābūt atkarīgai no makšķerēšanas veida, kādu izvēlēsieties. Ja jūs nekad īsti neesat makšķerējis un esat iesācējs, izmantojiet vidēja stipruma makšķeri, kas jums sniegs lielas izvēles iespējas gan tajā, kur varat makšķerēt, gan kādas zivis jums būs iespējams noķert. Ideālās makšķeres garumam jābūt apmēram 30 centimetrus garākam par jūsu augumu.

makšķeres spole

Makšķerēšanas spole ir piestiprināta pie makšķerkāta, lai palīdzētu jums virzīt makšķerauklu. Tās ir vieglas, lētas un ērti lietojamas. Spoles ir diezgan universālas, jo tās ir piemērotas makšķerēšanai no krasta, piestātnes vai laivas.
Makšķerējot seklā ūdenī, mazu zivju noķeršanai vajadzētu pietikt ar garu makšķeri ar auklu. Tomēr ir arī daudz budžetam draudzīgu makšķeru un spoļu kombināciju, ar kurām jūs varat sākt.

Makšķeraukla

Jūs droši vien jau zināt, ka jums būs nepieciešama makšķerēšanas auka. Jūsu jaunajai spolei jau varētu būt pievienots rullītis vai divi ar makšķerauklu. Tas ir normāli, ja auklas savelkas vai saplīst neatkarīgi no tā, vai tās ir ļoti dārgas un izturīgas, vai tajās iekodis īpaši spēcīgas zivis. Jūs vēlēsieties iegādāties dažādas vienkāršas auklas vai īpašas ar dažādu stiprumu un biezumu. Daudzas no tām klasificē, ņemot vērā to biezumu, izturību un elastību – to stiprums atšķiras atkarībā no tā, kāda veida zivis esat plānojis zvejot. Nelabvēlīgiem vides apstākļiem ir vajadzīgas smagākas un stiprākas makšķerēšanas auklas, savukārt skaidriem ūdeņiem parasti ir vajadzīgas neredzamas, plānas un caurspīdīgas auklas, lai zivis neizbēgtu no tām.. Atcerieties, ka uz spoles vajadzētu būt vismaz 90 m auklas.

Āķi

Jums noteikti ir jāiegādājas dažādi āķi, lai noķertu dažāda lieluma zivis. Šie āķi tiek izmantoti zivju noķeršanai, jo zivs, ķeroties pie ēsmas, uzķeras uz āķa. Ir dažāda veida āķi, piemēram, vienkāršais, dubultais, apaļais un trīskāršais. Bet, ja esat iesācējs, vislabāk ir sākt ar atsevišķiem āķiem. Izmēri ir no numura 32 (mazākais) līdz 19/0 (lielākais).

makšķeres āķi

Ēsma

Ēsma ir tā, ko jūs piestiprināt auklas galā, lai pievilinātu zivis. Vislabākais variants parasti ir dzīvā ēsma. Tajā pašā laikā, dažāda veida zivis piesaista dažādi zivju veidi. Jums vajadzētu izvēlēties vienu no divām visizplatītākajām un efektīvākajām ēsmām: tārpiem un minnovām (mazām saldūdens zivīm). Citas lētas iespējas ir grūbas, kukurūza, maize. Jūs varat iegādāties dzīvu ēsmu vietējā veikalā vai vienkārši atrodot tārpus savā sētā, uzglabāt tos skārda bundžā ar zāli un augsni un novietot trauku aukstā, tumšā vietā, līdz esat gatavs tos pielietot makšķerēšanā.

zvejošana jūrā

Mānekļi

Mānekļu pamatā ir mākslīgas ēsmas, kas paredzētas reālu zivju atdarināšanai, lai pievērstu plēsoņa uzmanību. Zvejnieki tos glabā piederumu kastē, ja viņiem ir beigusies dzīvā ēsma vai vienkārši viņi izvēlas izmantot plastmasas ēsmu, kas nekustas. Pievilinātāju jeb mānekļu dažādība atvieglo konkrētu zivju veidu medības un ļauj viņiem gūt panākumus dažādos laika un ūdens apstākļos.
Piemēram, gaišas krāsas mānekļi ir ideāli piemēroti saulainām dienām un dzidram ūdenim, savukārt tumšās krāsas tiek izmantotas mākoņainās dienās un tumšos ūdeņos. Divkrāsu plastmasas tārpi (ar tumšāku galvu un spilgtu astes krāsu) ir lieliski piemēroti arī duļķainiem ūdeņiem. Plastmasas tārpi – īpaši tie, kuriem ir garas astes – arī ir ļoti efektīvi.

mānekļi

Pludiņi

Pludiņi palīdz saglabāt jūsu ēsmu tuvāk ūdens virsmai un ļauj jums zināt, kad zivs ir uzķērusies uz jūsu ēsmas. Kad zivs iekodīsies tajā, jūs redzēsiet kustību, un tas būs jūsu signāls, lai rīkotos. Šī svarīgā loma pludiņus padara par būtisku zvejas rīku. Tāpat kā ar ēsmu un mānekļiem, jums ir vairākas izvēles iespējas. Tradicionālie ir izgatavoti no korķa ar nūju tajā, lai jūs varētu tos piesiet pie savas auklas. Vispopulārākie un visizplatītākie ir apaļie sarkanās un baltās plastmasas plastikāti, kas ir parocīgi, jo tos ir viegli piestiprināt pie makšķerauklas, taču tie var ierobežot, cik dziļi ūdenī jūs to liekat. Ir arī iegarenāki pludiņi, kas varat slīdēt pa auklu augšup un lejup, un kas var palīdzēt jūsu āķim nokļūt dziļāk ūdenī. Centieties nepieļaut kļūdu, pērkot pārāk lielus pludiņus. Ir svarīgi, lai pludiņš peldētu ūdens virspusē, bet tajā pašā laikā var arī nogrimt, kad zivs paņem jūsu ēsmu.

Svariņi

Vēl viens svarīgs aprīkojums, kas jums būs nepieciešams, ir svariņi. Katrai izliktai auklai jums būs jāpievieno viens atsvariņš, lai tā stabilizētos, kad jūsu vieglais āķis un ēsma nogrims dziļāk. Pārliecinieties, ka jums vienmēr līdzi ir kāds lieks svariņš, jo īpaši garās makšķerēšanas reizēs jūs kādu pazaudēsiet. Svariņi parasti tiek izgatavoti no svina, bet jaunākie ir videi draudzīgāki, piemēram, misiņš, volframs, tērauds un bismuts. Tie ir arī dažādās formās un ar atšķirīgu svaru.

Virpulīši

Jūs sapratīsiet, ka dažas ēsmas un mānekļi liks jūsu auklai griezties un griezties, līdz tā būs savīta un samezglota. Virpulītis var kalpot par savienojošo instrumentu starp jūsu auklu un ēsmu, un ļauj ēsmai griezties un brīvi pārvietoties (tāpat kā dzīvas ēsmas gadījumā), neietekmējot jūsu auklu. Virpulītim ir cilpa katrā galā, taču jūs varat iekļaut spraudni, lai palīdzētu ietaupīt laiku un pūles, piestiprinot dažādus mānekļus, ēsmas un auklu. Tomēr ņemiet vērā, ka ķēdes var viegli salūzt, it īpaši, nozvejojot lielākas zivis. Par laimi, tie ir ļoti lēti, tāpēc jūs, iespējams, varētu iegādāties arī kvalitatīvus virpulīšus.

Knaibles

Knaibles ir ļoti noderīgas, lai izņemtu āķus no zivīm, tāpēc jums nav jāriskē savainot sevi ar asiem zobiem vai āķa galu. Jums tās var būt nepieciešami arī, lai nelaimes gadījumos izņemtu āķi no ādas.

Auklas griezējs

Makšķerēšanas auklas ir izstrādātas, lai būtu īpaši izturīgas, tāpēc jums ir nepieciešams griezējs, lai uzstādītu jaunu auklu. Jums derēs jebkurš, bet zvejnieki parasti meklē pēc iespējas mazākus, piemēram, mazas šķērītes vai nazi, lai tas ērti ievietotos piederumu kārbā.

Saulesbrilles

Makšķerējot spilgtā dienasgaismā, dažreiz var būt grūti pamanīt, kur atrodas zivis, jo saule var radīt atspulgu uz ūdens virsmas. Pārliecinieties, ka jums ir labs saulesbrilles, kurām ir polarizētas lēcas, kas ļauj labāk redzēt zem ūdens virsmas un precīzi noteikt, kur atrodas zivis. Tajā pašā laikā polarizētās saulesbrilles ir paredzētas, lai aizsargātu acis no saules kaitīgajiem UV stariem.

Pirmās palīdzības aptieciņa

Mēs visi ceram uz drošiem un jautriem makšķerēšanas piedzīvojumiem, taču nelaimes gadījumi tomēr notiek. Nelielu ievainojumu gadījumā jums būs nepieciešams parocīgs pirmās palīdzības komplekts. Salieciet nelielu iepakojumu ar dažiem pārsējiem, kādu antibakteriālu ziedi un dažiem plāksteriem.

Sauļošanās krēms

Runājot par drošību, vēl viena lieta, ko noteikti nevajadzētu aizmirst, ir ādas aizsardzība. Pat ja jūsu ķermeni sedz apģērbs, aerosols, eļļa uz sauļošanās krēms jūs pasargās no apdegumiem.

Piederumu kaste

Pēdējais, bet noteikti ne mazāk svarīgais ir jūsu piederumu kaste. Šeit jūs uzglabāsiet savus jaunos āķus, pludiņus, mānekļus, svariņus, knaibles un visus pārējos mazos darbarīkus. Tas palīdzēs ne tikai pārvadāt aprīkojumu, bet arī visu sakārtot. Jums, iespējams, būs jāpārkārto un jāpielāgo kaste ar atbilstošiem makšķerēšanas piederumiem katram jūsu braucienam.